Pamąstymai apie delnines

Komentarai: 2

Kailinė delninė

Delninių savo gyvenime turėjau įvairiausių: raštuotų, mažų, didelių, odinių, iš storesnio gobeleno, rytietiškų, kurių forma primena gėlės žiedą. Man patinka tos delninės, kurios yra šiek tiek didesnės, talpesnės. O tos, primenančios voką, dažniausiai padaro kiaulystę ir nesutalpina visų daiktų, kurių man reikia tai dienai.
Bet apskritai delninė yra nuostabus dalykas. Visų pirma todėl, kad ji yra labai elegantiška – moteris, dėvinti delninę atrodo subtiliau, nei ant peties tempdama didelę rankinę, o jos rankų judesiai, kai ji laiko delninę – plastiškesni.
Delninė mūsų pasaulyje transformavosi iš paprasčiausios piniginės, kurioje buvo laikomos monetos. Turtingos moterys savo pinigines siuvinėdavo karoliukais ir aukso siūlais. Jaunos merginos netgi buvo mokomos, jog mažų garderobo detalių siuvinėjimas yra vienas svarbiausių įgūdžių šeimyniniame gyvenime. Taigi kruopštus piniginių siuvinėjimas ilgainiui peraugo į didesnių piniginių siuvinėjimą, kurios įgavo ridikulio (reticule) formą, – moterys jau galėjo įsimesti ne tik monetas, bet ir veidrodėlį, šukas, nosinaitę. Piniginių ir mažyčių rankinių forma nepaliovė keistis, ir šiandien štai turime patogiąsias delnines.

Mano ir delninių istorija prasidėjo ne taip ir seniai – gal prieš kokius 6 metus, nes iki tol patiko tik rankinės. Bet užaugau, ir atėjo noras neštis rankoje kažkokį mažytį meno kūrinį, kuris dar ir sutalpintų kelis daiktus. Tad pirmoji mano delninė buvo gausiai išsiuvinėta karoliukais. Dar ji turėjo prisegamą grandinėlę, kuri praversdavo, jeigu norėdavau delninę pakabinti.
Kita į atmintį įstrigusi delninė yra iš rytietiško gobeleno – tiesiog gležna stačiakampė piniginė su užtrauktuku, kurią parsivežiau iš Krymo. Kodėl aš apie ją dabar pagalvojau? Ogi todėl, kad nei karto jos nebuvau išsinešusi į lauką. Nors patiko ir raštas ir spalvos, su ta delnine taip ir nesusidraugavome. Taip jau yra, – delninė yra tas daiktas, kuris turi prilipti prie Jūsų. Panašiai kaip čiužinys – prieš perkant atsiguli, kūnas prilimpa, ir žinai, kad čia yra tavo čiužinys, ant kurio miegosi dešimt metų. Taip pat ir delninė – jeigu tiko, tai tiko.
Bet už visas mano delnines yra gražiausia ši kailinė. Žinoma, ji yra skirta šaltajam sezonui, o vasarą ilsisi. Bet atėjus rudeniui rankoje laikyti elegantišką kailinę delninę yra nepakartojamas jausmas. Taigi mano šių metų delninė numeris vienas yra šioji – gerbiu ją už tai, kad yra talpi, kad nesitepa, kad gaudo žvilgsnius ir kad tinka beveik prie visko.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>